HR-nettverksmøte
tor. 19. sep.
|Halden Bibliotek
På møtet får du nyttige tips til onboardingprogram for nye arbeidstakere, hvilke tiltak som har vist seg å fungere for å integrere utenlandske tilflyttere, og hvor skoen trykker for utenlandske tilflyttere.


Tid og sted
19. sep. 2024, 13:00 – 15:00
Halden Bibliotek, Os alle 3, 1777 Halden, Norge
Om arrangementet
På møtet får du nyttige tips til onboardingprogram for nye arbeidstakere, hvilke tiltak som har vist seg å fungere for å integrere utenlandske tilflyttere, og hvor skoen trykker for utenlandske tilflyttere. Målet for møtet er at du skal ta med deg minst tre konkrete tips til din egen bedrift, at vi jobber sammen for å styrke Østfold i jakten på kompetanse, og ikke minst at du kan møte og bli kjent med andre som er opptatt av det samme som deg. Velkommen til HR-nettverksmøtet der vi deler kunnskap!
Program:
Velkommen v/prosjektleder Gina Finsrud, Søndre Østfold Næringsregion
60 år med å rekruttere internasjonale arbeidstakere; Fra bofellesskap og personlige kontakter hos politi og skatt - til sentralisering og digitalisering . Hvilke erfaringer har IFE fått på veien v/Heidi Kirkerød, seniorrådgiver HR, Institutt for Energiteknikk IFE
Erfaringer fra internasjonal cafe og mentorprogram – hva er utfordringene til expats i regionen nå? v/Christina Gohle,…