top of page

Forumsmøte for byggebransjen

tir. 12. des.

|

Halden

BDO kommer for å presentere Bygg- og anleggsanalysen 2023 og Advokatfirmaet CMS Kluge kommer for å snakke om Husbankens låne- og tilskuddsordninger; optimal skatte- og avgiftsbehandling i boligprosjekter og ulike modeller for "deleie og leie før eie". Vel møtt!

Registreringen er lukket
Se andre arrangementer
Forumsmøte for byggebransjen
Forumsmøte for byggebransjen

Tid og sted

12. des. 2023, 09:00 – 10:30

Halden, Storgata 15, 1776 Halden, Norge

Om arrangementet

Halden næringsutvikling har bransjevise forum for medlemmer hvor vi løfter fram saker som er viktige for utvikling av næringslivet. Møtet blir todelt

Del 1:  Bygg- og anleggsanalyse for 2023 av BDO v/ Per Harald Eskedal og Klaus Hansen

De siste månedene har det skjedd en bråstopp i igangsetting av nye prosjekter i bygg- og anleggsbransjen, spesielt innen boligproduksjon. Nedturen har sitt episenter i og omkring Oslo, og i tiden framover forventes det tøffere tider med flere permitteringer og konkurser i bransjen. Med et slikt bakteppe vil BDO gjennomgå sin bygg- og anleggsanalyse 2023 og blant annet fortelle om:   

  • Hvordan har bransjen her i Østfold kommet seg gjennom det siste året – og hvor står vi nå?  
  • Får Norge kontroll på inflasjonen? Og hva kan forventes av offentlige motkonjunkturtiltak?  
  • De store aktørene i verdikjeden er blitt vesentlig større. Hva betyr dette for forhandlingsmakt og konsolidering i vår region?
  • Hva kan vi forvente fra Private Equity-aktører med mandat til å investere i bransjen?

Del 2: 

Introduksjon av 4 aktuelle løsninger i krevende tider fra CMS Kluge Advokatfirma v/advokat Olav Kregnes, advokat/partner Torill Hasle Aamelfot og Alexander With

  1. Husbankens låne- og tilskuddsordninger
  2. Optimal skatte- og avgiftsbehandling i boligprosjekter
  3. Hva er «deleie» og «leie-til-eie»-modellene?
  4. Ny norsk standard for utbyggingsavtaler

Møtet er åpent for alle medlemmer.

Dele dette arrangementet

bottom of page